Pusula 61 TurPusula 61 Tur
Forgot password?

Ayder Turu

Ayder Hakkında

Ayder, Çamlıhemşin ilçesinin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. yükseklikte çam ormanlari ile kaplı daha ziyade yayla nitelğinde bir yerdir. Fırtına deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini izleyerek varacağınız Çamlıhemşin ilçesi hudutları dahilinde yer alan Ayder gürgen dibiyle Aşağı ve Yukarı Ambarlık(Gelin Tülü) şelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla kaplı cennet görünümündedir. Ayder Yaylasında bulunan Kaplıcalarda yerli ve yabancı turistler 55 derece sıcaklıktaki yeraltından gelen, şifalı kaplıca suyundan yararlanmaktadır. Kaplıca romatizmal hastalıklar, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.

 

 

Tur Bilgisi

Hergün saat 09:00’da acentamız önünde buluşuyoruz Ayder  Turumuz için hareket ediyoruz.İlk durağımız Sürmene ilçemizin Meşhur bıcakcılar reyonu ister reyonlardaki bıcakları görebilir isterseniz bıcak satın alabilirsiniz. Bir sonraki durağıımız Rize Botanik Çay bahcesi  burada çay ikramlarımız oluyor ,Rize Şehrini buradan çayımızı yudumlarken seyretme imkanı buluyoruz ve fotoğraflıyoruz. Turumuza devam ediyoruz Meşhur Rize Bezleri atölyesi olan ZaimOğlu Rize bezlei fabrikasında bir mola veriyoruz burda Karadenize özgü keşan-fuşi-peştemal vb. üzünlerin yapıldığı atölyeyi gezme imkanı buluyoruz. İsteyen misafirlerimizde buradan havlu-nevresim takımı-terletmeyen gömlek vb. alışveriş yapma imkanı buluyorlar.Bir sonraki durağımız Fırtına Deresi üzerinde bulunan Tarihi Taş Köprü ‘de fotoğraf çekimi için mola veriyoruz.Hemen sonra Fırtına Deresi üzerinde Rafting alanında bir çay ve fotoğraf çekimi için mola veriyoruz dileyen misafirlerimiz ipli aktivite olan dereden karşıya gidip-gelme katılabilir.Aydere çıkıyor ve seyir tepesinden ayderi o güzel doğayı fotoğraflayıp restauranta geciyoruz. .Araçımızı Restaurant önüne park ediyoruz ve saat 17:00’a kadar serbest zamanımız başlıyor.17:00 ‘da araçımız restautant önünden kalkıyor ve 18:30 da turumuzu sonlandırıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler : Özel tur aracı ile ulaşım , Milli Park Giriş Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler :  Öğle yemeği, Sürmene bıçak reyonu (Alışveriş) , Rize Botanik Bahçesi (Alışveriş), Müze ve Ören Yeri Girişleri (ücretler)

Hareket Noktaları : 

Trabzon:  Zağnos Tours Ofis Önü Saat: 09:00

Ayder :  Eylül Restaurant  Saat: 17:00

Öneriler:  

. Yanınıza  mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Tur Programı

  • Sürmene bıcak satış reyonu
  • Rize Botanik Çay Bahçesi Fabrikası
  • Fırtına Deresi Tarihi Taş Köprü ve Rafting Alanı
  • Ayder Seyir Tepesi Kısmı

 

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Whatsapp