Pusula 61 TurPusula 61 Tur
Forgot password?

Batum Turu

Batum Hakkında

Kafkas Dağlarının gölgesinde, Karadeniz kıyısında kurulmuş tatil kenti Batum, Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin en güzel ve en eski şehri. Türkiye’nin Sarp sınır kapısından 22 kilometre içeride yer alan Batum, sahil boyunca uzanan yemyeşil parkaları, koşu ve bisiklet yolları ile, insanına doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. Parklarda yoğunlaşan yeşil, kentin içinde, geniş caddelerin çevresinde, az katlı yapıların arasında ve meydanlarda sürüp gidiyor.

Gürcistan coğrafya olarak da çok farklı bölgelere sahip, Karadeniz kıyısında Batum’un da içinde bulunduğu Acara bölgesi yeşillik ve deniz kıyısında, Rusya sınırı çok yüksek dağlarla korunuyor.

 

 

Tur Bilgisi

Hergün saat 07:00’da acentamız önünde buluşuyoruz  Batum  Turumuz için hareket ediyoruz.Sabah erken saatte turumuza başladığımız için 75 dakika sonra Zaimoğlu Rize Bezlerin de bir 25 dakikalık çay molası veriyoruz. Daha sonra Batum’a giriş için SarpSınır kapısına varıyoruz geçiş işlemleri yapıldıktan elimizde bulunan TL ‘den Batum’da kullanıcağımız kadar GEL (lari)’ye çeviriyoruz ( fazla GEL (lari)’leri çıkışta TL yapıyoruz )sonra turumuz başlıyor.İlk durağımız Gürcistanda Hıristiyanlık dinini yayan Kusal Andrew Heykeli ve Batum Gonio Kalesi ziyareti daha sonra Sahil şeridi boyunca rehberimizin anlatımıyla değişen Batum mimarisini seyir halinde seyrediyoruz.Batum Botanik Bahçesine çıkıyoruz rehberimiz eşliğinde botanik bahçeyi geziyoruz ve araçımızın yanına geliyoruz.Öğle yemeğinden sonra Katedral-Sanat Müzesi-Avrupa Meydanı- Medea Heykeli-Camii ve Kilise ziyaretlerimizden sonra serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonunda belirtilen yerde buluşuyor ışıklı su gösterisiniz izledikten sonra Trabzon için hareket ediyoruz.Sarp sınır kapısına geliyoruz tekrar geçiş işlemlerini yaptıktan sonra saat 23:00-24:00 gibi Trabzona varıyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz.Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler : Özel tur aracı ile ulaşım , Milli Park Giriş Ücretleri ,Rehberlik hizmeti  ,Öğle yemeği

Dahil Olmayan Hizmetler : Sarp sınır kapısı geçiş ücreti, Müze ve Ören Yeri Girişleri (ücretler) ,Ekstra harcamalar

Hareket Noktaları : 

Trabzon:  Meydan Atatürk Alanı Saat: 07:00

Batum  : Şehir Meydanı  Saat: 23:00 – 24:00

Öneriler:  

. Yanınıza  mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çünkü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Tur Programı

  • Andrew Heykeli
  • Botanik Bahçe
  • Katedral
  • Sanat Müzesi
  • Avrupa Meydanı
  • Mede Heykeli
  • Camii ve Kiliseler

 

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Whatsapp