Pusula 61 TurPusula 61 Tur

Batum Turu

Talep doğrultusunda saat 07:00’da Trabzon meydan parkından aracımız hareket edecektir. Rize’de bir çay molası verip  Batum yoluna devam ediyoruz. Daha sonra Batum’a giriş için Sarp Sınır kapısına varıyoruz geçiş işlemleri yapıldıktan sonra turumuz başlıyor. İlk durağımız Gürcistan’da Hıristiyanlık dinini yayan Kutsal Andrew Heykeli, heykelın önünde sizlere fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz.
Karadenız lı bır müteahhitin yaptırdığı söylenen güzel ve komik bir hikayesi olan meşhur Beyaz Ters Bina önünde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Batum şehir merkezine en fazla 15 km  uzaklığında olan Botanik parkı rehber  eşliğinde gezerken çeşit çeşit ağaç ve çiçekleri görme fırsatımız oluyor. Daha sonra öğle yemeği ve Batum şehri gezisi için sizleri serbest zaman bırakıyoruz. Sonrasın da grubumuz toplanıyor ve gezimize kaldığımız yerden rehber eşliğinde devam ediyoruz. Orta camii, piazza meydanı, Saint nicholas kilisesi, ermeni kilisesi, avrupa meydanı, astronomik saat, medea heykeli, poseidon heykeli, ali ve nino heykeli gibi yerleri geziyoruz. 19:00 civarında Batum şehrin den ayrılmak üzere Gürcistan kapıya gidiyoruz. Çıkış işlemlerinden sonra Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler : Özel tur aracı ile ulaşım , Milli Park Giriş Ücretleri ,Rehberlik hizmeti ,
Dahil Olmayan Hizmetler : Sarp sınır kapısı geçiş ücreti, Müze ve Ören Yeri Girişleri (ücretler) ,Ekstra harcamalar
Ziyaret Yerleri:

Saint Andrew Heykeli
Beyaz Ters Bina (WHITE HOUSE)
Botanik Bahçesi
Avrupa Meydanı
Piazza Meydanı
Astronomik Saat
Medea Heykeli
Camii ve Kiliseler

BATUM GİRİŞ BİLGİLERİ
• SON 10 YIL İÇERİSİNDE DÜZENLENMİŞ NÜFUS CÜZDANLARINIZIN OLMASI GEREKİYOR
• SADECE NÜFUS CÜZDANI VE PASAPORT İLE GİRİŞ ÇIKIŞ YAPABİLİRSİNİZ
• 18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER ANNE VE BABA İLE GİRİŞ ÇIKIŞ YAPABİLİRLER. EBEVEYNLERINDEN BİR KİŞİ YOK İSE MUHAVAFAKAT NAME YANI NOTERDEN İMZALANMIŞ (ISLAK İMZALI OLMASI GEREKİYOR ) İZİN KAĞIDININ ALINMASI GEREKMEKTEDIR.
• NÜFUS CÜZDANINDA OLAN İKİNCİ PVC KAPLAMALI KİMLİKLER KABUL EDİLMİYOR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ MÜHÜRÜNÜN KABARTISININ EL E GELMESİ GEREKİYOR. KİMLİKTE GÖRÜNMESİ LAZIM.
• GİRİŞ ÜCRETİ 15.00 TL DIR BOTANİK GİRİŞİ 15 LARİ DİR.
• ÇİFTE VATANDAŞ OLAN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN YURT DIŞINDAN TÜRKİYE YE HANGİ VATANDAŞLIKLA GİRİŞ YAPMIŞLAR İSE BATUM A DA ONUNLA GİRİŞ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

Whatsapp